Apie Druskininkus

 

 

Druskininkai – tai unikaliame gamtos kampelyje – tarp ežerų, upių ir miškų – esantis didžiausias šiuolaikiškas Lietuvos kurortas. Čia galima ilsėtis ištisus metus. Švarus oras, švelnus klimatas, pušynai supantys kurortą, mineralinio vandens šaltiniai, gydomasis purvas – šis derinys gali sugrąžinti ne tik sveikatą, bet ir gyvenimo džiaugsmą.

Tai modernus tarptautinis gydymo, rekreacijos ir turizmo centras. Jam augti, gražėti, tapti patraukliu daug padeda ir Europos Sąjungos bei Lietuvos Respublikos investicinių projektų lėšos. Mieste atnaujanta gydykla, įrengta pramogų aikštė, veikia Sporto centras, kempingas, Druskininkų vandens pramogų parkas.

Nepakartojama dvasingumo šviesa Druskininkus apgaubė M.K.Čiurlionio genijus; čia prabėgo jo vaiko dienos ir pačios kūribingiausios jaunystės vasaros, čionykštės gamtos garsai ir spalvos jį įkvėpė nemirtingiems kūriniams, kuriuos dabar žino visas pasaulis.

KURORTO GYDOMIEJI GAMTINIAI VEIKSNIAI:

  1. Druskininkų mineralinių vandenų bendroji cheminė analizė:
 

Geriamas mineralinis vanduo

Mineralinis vanduo vonių ruošimui

„Druskininkai“

„Aušra“

„Sveikata“

„Sūrutis“

Anijonai, mg/l        
Bromidas (Br-)

-

-

15,2

86,9

Chloridas (Cl-)

4150

1430

2155

30770

Sulfatas (SO42-)

115

-

156

2210

Hidrokarbonatas (HCO3 -)

263

269

285

34,2

Katijonai, mg/l        
Natris (Na+)

1530

722

1950

14630

Kalcis (Ca+)

733

164

820

3350

Magnis (Mg2+)

210

61,3

281

1270

         
Mineralizacija, mg/l

7064

2672

8579

52505

pH

7,20

7,60

7,26

6,13

„Druskininkai“ magninis kalcinis natrinis chloridinis mineralinis vanduo.

„Aušra“ – kalcinis natrinis chloridinis mineralinis vanduo.

„Sveikata“ magninis kalcinis natrinis chloridinis mineralinis vanduo.

„Sūrutis“ magninis kalcinis natrinis sulfatinis chloridinis mineralinis vanduo.

2.Durpinis purvas – tai žemapelkėse vykusio augalinių medžiagų irimo, beveik nepatenkant deguoniui, produktas fizinėmis, cheminėmis ir mikrobiologinėmis savybėmis, tinkantis gydyti įvairius susirgimus aplikacijomis ir kompresais.
3.Druskininkuose yra švelnus, švarus, neigiamais jonais, deguonimi ir pušų fitoncidais
įsotintas naudingas sveikatai oras.

 

KURORTO ISTORIJA

 

Druskininkai – seniausias Lietuvos kurortas, skaičiuojantis 214-tus veiklos metus.

Tai, kad šaltiniai gydo žaizdas, odos ir sąnarių ligas, pirmieji pastebėjo vietiniai gyventojai. Jau 18-ojo šimtmečio pabaigoje P.Suraučius ir kiti sėkmingai gydė žmones mineralinio vandens voniomis. Išgirdęs apie stebuklingus Druskininkų mineralinius vandenis, 1789 metais, Lietuvos ir Lenkijos karalius Stanislovas Augustas Poniatovskis pavedė savo gydytojui ištirti Druskininkų mineralinius vandenis ir 1794 m. birželio 20 d. dekretu paskelbė Druskininkus gydomąja vietove.

1795 metais, padalinus Lietuvos ir Lenkijos valstybę, Druskininkai atiteko carinei Rusijai. 1837 metais Rusijos caras Nikolajus I pasirašė Druskininkų kurorto įkūrimo dekretą. Nuo 1838 metų pradėjo intensyviai vystytis miesto infrastruktūra. Pastatytos vonių gydyklos, biuvetės mineralinio vandens gėrimui, įrengtas keltas per Nemuną. 1841 metais įsteigta Druskininkų gydytojų draugija, o 1844 metais Gardine gydytojo K.Volfgango iniciatyva pradėtas leisti žurnalas „Druskininkų šaltinių undinė“.

1881 metais atidarytas Druskininkų gydomosios kūno kultūros parkas. 1894 metais pradėjo veikti dar tebestovinčios 150 vietų gydyklos. Taigi 19-to amžiaus pabaigoje Druskininkai buvo gerai žinomi ne tik Rusijoje, bet ir kitose šalyse.

Pirmasis pasaulinis karas ilgam sustabdė kurorto vystymąsi. Pokaro, Druskininkams tapus Lenkijos provincija, kurorto vystymasis vėl suaktyvėjo. Pastatyta visa eilė medinės architektūros pastatų, išlikusių iki šiol, suaktyvėjo kultūrinis gyvenimas, E.Levickos atgaivintas saulės vonių parkas su soliariumais ir sporto aikštynais.
1953 metais, Druskininkams tapus respublikinės reikšmės kurortu, buvo pradėti atstatyti senieji statiniai, statomos naujos sanatorijos ir gydyklos. 1957 metais Mokslų akademijos eksperimentinės medicinos institute įkuriamas Kurortologijos sektorius, nuo 1967 metų – Kurortologijos mokslinio tyrimo laboratorija. Atliekami nuoseklūs mineralinio vandens, durpinio purvo ir klimato tyrimai, kuriamos naujos gydymo metodikos. Kurorto veiklą koordinavo Lietuvos respublikinė kurortų valdymo taryba.

Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę ir nutrūkus poilsiautojų srautui iš Sovietų Sąjungos, rinkos ekonomikos sąlygomis kurorte pradėtos teikti sveikatinimo, sporto, turizmo, poilsio ir konferencijų organizavimo paslaugos. Sanatorijos ir turizmo agentūros išplėtė rinką Europos šalyse. Ypač sparti Druskininkų kurorto plėtra vyksta pastaraisiais metais, pritraukiant privačias investicijas ir sėkmingai dalyvaujant Europos Sąjungos projektuose. Vienas iš jų „Apgyvendinimo ir turizmo paslaugų plėtra UAB „Draugystės sanatorija“. Sėkmingas šio projekto įgyvendinimas leidžia UAB „Draugystės sanatorija“, vienai iš seniausių Druskininkų sanatorijų, išlikti konkurencingai ir sėkmingai dirbti medicininės reabilitacijos, poilsio ir sveikatinimo srityje.